airport_shuttle
Nemokamas pristatymas paštomatais užsakymams nuo 65€

Eteriniai aliejai


8,50 €
1 vnt.
Apie prekę

Jeigu laukiatės ar vartojate kokius nors vaistus, geriau pasitarkite su savo gydytoju. Eteriniai aliejai nėra vaistai. Jų poveikis tiriamas, o dėl ES sveikatos teiginių kontrolės negalime pateikti pilno savybių aprašymo.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 01 Apelsinų žievelių

Apelsinų (lot. Citrus aurantium dulcis) eterinis aliejus sodraus auksinio geltonumo ir kvepia kaip apelsinas. Jei mėgstate apelsinus ir jų skleidžiamą aromatą, šis eterinis aliejus užburs savo svaigulingu kvapu. Pasijusite tarsi saulėtuose kraštuose, kur norisi tik šypsotis ir liūdesys bei depresinės nuotaikos išsisklaido tarsi rūkas.

Apelsinų eterinis aliejus pasižymi:teigiamu poveikiu nuotaikai, emocinei būsenai ir energingumui;palankiu poveikiu problemiškai odai (aknė, celiulitas, kt.);saldžiu ir maloniu kvapu, puikiai tinkančiu patalpų kvėpinimui, masažams, kosmetikos gamybai ir vonioms.

Kaip tinkamai naudoti apelsinų eterinį aliejų?

Lašinkite po 1–6 lašus į difuzorių, aromaterapinę žvakidę ar kitą garinimo priemonę. Lašų skaičių rinkitės pagal norimą aromato intensyvumą. Galima tiesiog užlašint ant servetėlės ir padėti ant radiatoriaus, ar įsikišti į kišenę;Voniai pakaktų ne daugiau 4 lašų. Jei jūsų oda jautri, pradėkite nuo 1 lašelio. Užlašinkite ant druskos žiupsnelio ir berkite į vonią;Masažams galite naudoti dviem būdais – pasigaminti didesnį kiekį (pvz., 30–50 ml) arba vienam kartui apie 10 ml. Mažam kiekiui pakaks 1 lašelio, didesniam 2–4 lašų;Gamindami kosmetikos priemones, vadovaukitės receptų nurodymais.

Jei esate alergiški citrusams, venkite kontakto su oda. Gamindami vienkartinį kiekį masažui, indelyje sumaišykite su baziniu aliejumi, nes lašindami tiesiai į delną, pažeisite odą.

Kaip derinti su kitais aliejais?

Priklauso nuo to, ar naudosite terapiniais tikslais, ar patalpų kvėpinimui. Mišiniuose eteriniai aliejai sustiprina ir papildo vienas kito savybes. Pavyzdžiui, apelsinų ir levandų eteriniai aliejai naudojami norint pagerinti miego kokybę. Kartu su citrinų eteriniu aliejumi pasižymi stipresnėmis antiseptinėmis savybėmis. Kvėpindami patalpas, derinius rinkitės pagal savo skonį arba / ir terapinius tikslus.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 02   Arbatmedžių

Arbatmedžio (lot. Melaleuca alternifolia, angl. Tea tree oil) eterinis aliejus, dar vadinamas pražangialapių mirtenių aliejumi, išsiskiria intensyviu, šiek tiek eukaliptą ir medieną primenančiu kvapu. Labiausiai vertinamas dėl sveikatai palankių savybių. Plačiai naudojamas įvairios paskirties odos ir plaukų priežiūros priemonėse.

Arbatmedžio eterinis aliejus:pasižymi antibakterinėmis, antivirusinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis. Naudojamas išoriškai;rekomenduojamas aknės pažeistos odos priežiūrai;naudojamas garinimui, kaip profilaktinė priemonė prasidėjus peršalimo ir užkrečiamųjų ligų sezonui;tai naudinga pagalbinė priemonė peršalus, sergant gripu ar infekcinėmis ligomis;liaudies medicinoje rekomenduojamas grybelio ar karpų pažeistos odos priežiūrai.

Trumpai tariant, tai vertingas pagalbininkas, siekiant užkirsti kelią bakterijų, virusų ir grybelių sukeliamiems negalavimams. Todėl naudojamas dezodorantams, kremams nuo spuogų, kūno losjonams, pėdų priežiūrai, dantų pastose ir pan.

Kaip naudoti arbatmedžio eterinį aliejų?

Jei nesate alergiški įvairioms žolelėms, eteriniams aliejams ir pan., arbatmedžio eterinis aliejus nesukels neigiamos reakcijos, jei koks lašelis pateks ant odos. Tačiau kaip ir kitus eterinius reikia skiesti su baziniu aliejumi ar kita odai draugiška priemone. Juo galima praturtinti veido kremus, kūno losjonus, pėdų priežiūros priemones, skystus muilus ir kt.

Jokiu būdu nenaudokite į vidų, todėl verčiau nerizikuokite lašinti į dantų pastas ar kitas burnos priežiūros priemones, kad nenurytumėte.

Garinimui į difuzorių ar kitą priemonę lašinkite 2–4 lašus eterinio aliejaus.Voniai pakaks ir 3 lašų, ypač jei nesate tikri dėl odos jautrumo.Pirtims pasigaminkite purškalą ir juo išpurkškite sienas, gultus ar / ir grindis. Kvapo intensyvumą rinkitės pagal poreikį. Galite maišyti su eukaliptu ar kitu pasirinktu eteriniu aliejumi.

Aknės pažeistai odai prižiūrėti tiks turimas kremas ar pasirinktas lengvas bazinis aliejus, pvz., simondsijų ar abrikosų kauliukų. Įlašinkite porą lašų ir gerai išmaišykite.

Su kokiais aliejais maišyti?

Patalpų garinimui derės su citrina ar / ir eukaliptu. Masažams maišykite pagal siekiamą terapinį poveikį, pavyzdžiui, su levandomis ir rozmarinu.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 03   Bazilikų

Bazilikas (lot. Ocimum basilicum ) – viena populiariausių ir pasaulyje labiausiai naudojamų žolelių. Iš baziliko išgautas eterinis aliejus yra skystas, gali būti įvairių atspalvių – nuo šviesiai žalios iki geltonos. Kvapas aiškus, gaivus, salstelėjęs, su juodųjų pipirų dvelksmu. Gali būti derinamas su įvairiais kitų eterinių aliejų mišiniais.  

Bazilikų eterinis aliejus:pasižymi antibakterinėmis, antimikrobinėmis, antivirusinėmis savybėmis;gali padėti stimuliuoti smegenis, išvalyti protą;gali palengvinti galvos skausmus, migrenos priepuolius;gali padėti lengviau kvėpuoti ir yra puiki pagalba nuo kosulio;gali palengvinti mėšlungio priepuolius;puikus repelentas, apsaugantis nuo kenksmingų vabzdžių įkandimų;gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį;kt. 

 

Kaip tinkamai naudoti bazilikų eterinį aliejų 

Veido, lūpų ir kūno priežiūrai galima derinti su migdolų, vynuogių kauliukų ar kitokiu jūsų mėgiamu baziniu aliejumi. Santykis: 1 lašas bazilikų su 15 g bazinio aliejaus.

Jei norite būti sveiki ir stiprūs, kad mažiau pultų virusai, 2–3 lašus eterinio bazilikų aliejaus sumaišykite su 1 ar 5 lašais arbatmedžių aliejaus ir garinkite patalpas. 

Jei jaučiatės įsitempę ir norite atpalaiduoti raumenis, pasigaminkite masažo aliejaus, sumaišę 1–2 lašus baziliko eterinio aliejaus su 15 g kokosų ar migdolų aliejaus. Šiuo mišiniu „gardinkite“ vonios druską ir mėgaukitės atpalaiduojančia vonia.

Spuoguotai odai, sumaišykite 2 lašus baziliko eterinio aliejaus su 10 g arbatmedžio aliejaus.

Plaukų priežiūrai užteks vos 2–3 lašų baziliko aliejaus, sumaišyto su 10–15 g bazės. 

Tobulą vonią paruošite, sumaišę 3–4 lašus baziliko aliejaus su 1 šaukštu pieno, medaus ar jūros druskos; įpilkite į šiltą vandenį ir leiskite ištirpti. Galite mėgautis (rekomendacija 15 min.).

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 04 Bergamočių

Maloniai gaivus ir nuotaiką pakeliantis bergamočių (lot. Citrus bergamia) eterinis aliejus pasižymi vėsiu, bet tuo pat metu saldžiu subalansuotu citrusinių vaisių aromatu, papildytu lengvu gėlių ir karstelėjusiu medienos atspalviu. Tai vienas iš pagrindinių sudedamųjų elementų gaminant kvepalus, dėl savo išskirtinio gebėjimo fiksuoti sudedamųjų aromatų puokštę ir harmonizuoti visas esencijas, sustiprinant jų kvapą.

Bergamočių eterinis aliejus:pasižymi antimikrobinėmis, priešuždegiminėmis savybėmis;gali padėti sumažinti stresą, palaikyti nuotaiką;gali padėti palengvinti peršalimo, gripo sukeltus simptomus;tinka riebios odos priežiūrai, spuogų gydymui;gali padėti mamai po gimdymo, norint atstatyti vidinę harmoniją ir balansą.kt.

Kaip tinkamai naudoti bergamočių eterinį aliejų?

Jei šaltuoju (ir ne tik) metų laiku dažnai kenčiate nuo lūpų pūslelinės, kelis lašus bergamočių aliejaus sumaišykite su baziniu arbatmedžių aliejumi ir kas kelias valandas vatos diskeliu užtepkite ant iškilusios pūslės.Esant riebiai, inkštiruotai, spuoguotai, dėmėtai odai, į bazinį kviečių gemalų aliejų įmaišykite kelis lašus bergamočių eterinio aliejaus ir įmasažuokite į pažeistas vietas. Taip pat galite garinti veidą  verdančiu vandeniu su bergamote.Psoriazės (žvynelinė) simptomai taip pat palengvės, jei bergamočių aliejų sumaišysite su nakvišų aliejumi ir masažuosite paveiktą vietą arba įpilsite į vandenį maudydamiesi vonioje.Esant stresui, prastai nuotaikai, nerimui, kelis lašus bergamočių eterinio aliejaus užlašinkite ant žvakės, įlašinkite į difuzorių ar kitą aromaterapijai naudojama įrenginį ir mėgaukitės po namus besisklaidančiu raminančiu aromatu.

Atsargumo priemonės:

Nors bergamočių eterinis aliejus itin naudingas, būtina žinoti, kad naudojant tiesiai ant odos gali nudeginti, jei iš karto po naudojimosi oda bus veikiama saulės. Taigi aliejumi pateptas vietas patartina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus   05 Cinamono lapų

Cinamono (lot. Cinnamomum Zeylanicumnees) lapų eterinis aliejus išsiskiria subtiliu aromatu, kurį galima apibūdinti kaip: stiprus, malonus, balzaminis, aštrus, saldus, šiltas, jaukus, minkštas. Ir visiems puikiai žinomas nuo pat vaikystės.

Cinamono lapų eterinis aliejus:pasižymi raumenis ir sąnarius šildančiu poveikiu;tonizuojantis ir suteikiantis energijos;naudojamas patalpų oro valymui ir gryninimui;pasižymi poras sutraukiančiomis, riebios odos perteklių pašalinančiomis savybėmis;gali padėti stiprinti plaukus, suteikti žvilgesio ir gyvybingumo;gali padėti kovoti su celiulitu;kt.

Kaip tinkamai naudoti cinamono lapų eterinį aliejų?

Voniai – 3 lašai, sumaišyti su vonios druska ar kitu baziniu aliejumi. Vonioje maudytis rekomenduojama ne ilgiau kaip 10 min.Oro gaivinimui – 5–7 lašai ir 5 ml pasirinkto bazinio aliejaus.Aromatiniam difuzoriui – 2–3 lašai, 20 kv. m patalpai.Muilui, dušo želei ar kitam prausikliui – 3–5 lašai, sumaišyti su 100 g priemonės.Masažams, įtrynimams nuo raumenų sustingimo – 3–4 lašai, sumaišyti su 10 ml bazinės priemonės.Paviršių valymui – 2–3 lašus ištirpinti muilo bazėje, plovimo skystyje ir supilti į plovimo indą. Valymo metu būtinai naudokite pirštines.

Atsargumo priemonės:

Nenaudokite gryno aliejaus ant odos, praskieskite. Neviršykite nurodytos dozės. Venkite masažo, jei jūsų oda jautri, taip pat kontakto arti gleivinių, pvz., aplink akis, burną ar intymias vietas. Nenaudokite nėštumo metu, nes gali paskatinti gimdos susitraukimus.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 06 Citrinų žievelių

Citrinų žievelių (lot. Citrus limon) eterinis aliejus – tai šviesiai geltonas skystis, pasižymintis saulėtu citrininiu aromatu. Jame, kaip ir pačiose citrinose, gausu vitamino C ir citrinų rūgšties.

Citrinų žievelių eterinis aliejus:pasižymi budinančiu, tonizuojančiu, energizuojančiu, nuotaiką gerinančiu poveikiu;gali padėti susikaupti, padidinti darbingumą;grynina orą, nes turi antimikrobinių bei antibakterinių savybių;dėl tų pačių antimikrobinių ir antibakterinių savybių tai dažna naminių įvairių paviršių valymo priemonių sudedamoji dalis;gali padėti sustangrinti odą, atsikratyti celiulito.

Kaip naudoti citrinų žievelių eterinį aliejų?

Į garintuvą ar aromatinę lempą įlašinkite 6-8 lašus ir garinkite per dieną. Nakties metu šis aliejus gali sutrikdyti ramų miegą.

Neturint garintuvo galima pasigaminti kvapnų purškiklį patalpoms. Į 100 ml vandens įlašinkite 50 lašų eterinio aliejaus ir viską supilkite į tamsų buteliuką su purkštuku. Prieš purškiant būtina supurtyti.

Išvalykite namus kvapniai ir be chemijos. Į kibirą su vandeniu įlašinkite 10 lašų eterinio citrinų žievelių aliejaus, išmaišykite ir šiuo vandeniu sudrėkinta šluoste valykite įvairius paviršius, plaukite grindis.

Tiesiai ant odos šio aliejaus tepti negalima, kad ji nesudirgtų. Tačiau juo galima „praturtinti“ įprastai naudojamas kūno priežiūros priemones – skystus muilus, šampūnus, kremus ir pan. Taip pat maišyti su masažiniu aliejumi. Į 200 ml bazės galima lašinti iki 20 lašų eterinio citrinų žievelių aliejaus. 

Šaltuoju metų laiku norint sustiprinti apsaugą nuo „bacilų“ užlašinkite šio eterinio aliejaus ant šalikėlio ar viršutinių drabužių pečių srityje. Tai tinkama kūdikiams nuo 6 mėnesių.

Į vonią pakaks 5–8 lašelių, tačiau prieš pilant į vandenį būtinai sumaišykite eterinį aliejų su medumi, pienu, vonios aliejumi, druska ar putomis.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 07 Citrinžolių

Citrinžolių (lot. Cymbopogon citratus) eterinis aliejus dėl gaivaus citrusinio kvapo mėgstamas parfumerijoje, kūno priežiūros priemonių sudėtyje.

Citrinžolių eterinis aliejus:gali pakelti nuotaiką, padėti atsipalaiduoti, pailsėti tiek kūnui, tiek protui;gali pagelbėti kovoje su celiulitu;gali padėti sumažinti nerimą, depresiją;laikomas natūraliu repelentu, tinkamu tiek žmonėms, tiek naminiams gyvūnams;turi priešuždegiminių ir priešgrybelinių savybių;turi teigiamą poveikį parasimpatinei nervų sistemai;tinkamas norint palengvinti peršalimo ligų simptomus;gali padėti sumažinti raumenų skausmus;tinkamas riebios odos priežiūrai, valymui, kovai su spuogais;gali padėti naikinti pleiskanas, suteikti plaukams žvilgesio.

Kaip naudoti citrinžolių eterinį aliejų?

Į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite 3–4 lašus. Labiau tinka garinti dienos metu.Jo galima šiek tiek įlašinti į naudojamas kūno priežiūros priemones – kremus, masažinius aliejus, šampūnus ir t. t. Įlašinkite 2–5 lašus į 10–15 gramų pagrindo. Nenaudokite neskiesto. Prieš pildami į vonią taip pat sumaišykite 4–5 lašus su valgomuoju šaukštu vonios druska, putų, pieno ar medaus. Kvapnioje vonioje maudykitės 10–15 minučių.6–7 lašus citrinžolių eterinio aliejaus sumaišykite su arbatiniu šaukšteliu sodos ir paskui įmaišykite į vandenį, kurį naudosite grindų plovimui ar kitokių paviršių namuose valymui. Taip ir dezinfekuosite, ir išvalysite, ir pakvėpinsite namus. Taip pat ir atbaidysite įvairius vabzdžius. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 08 Citronelės

Citronelės (lot. Cymbopogon Winterianus) eterinis aliejus – blyškiai geltonos spalvos, skaidrus, kvepiantis citrusais, su gaiviu vaisių ir saldžiu gėlių aromatu, šiek tiek primenančiu melisą.

Citronelės eterinis aliejus: pasižymi vabzdžius, ypač uodus atbaidančiu poveikiu;gali padėti pakelti nuotaiką ir kovoti su nuovargiu;išvalo ir atgaivina patalpų orą;gali padėti greičiau užgyti žaizdoms;pasižymi raumenis po intensyvių treniruočių atpalaiduojančiu poveikiu;kt.

Kaip tinkamai naudoti citrinžolės eterinį aliejų 

Masažui po įtemptos treniruotės lygiomis dalimis sumaišykite citronelės aliejų su kokosų aliejumi.

3 lašus citronelės eterinio aliejaus sumaišykite su 125 ml vandens ir turėsite toniką riebios odos su išsiplėtusiomis poromis, probleminės spuoguotos odos priežiūrai.

Norėdami naudoti aliejų spuogų naikinimui, praskieskite santykiu 50:50 su baziniu aliejumi, pvz., vynuogių kauliukų.

Manoma, kad citronelės eterinis aliejus apsaugo nuo parazitų, naikindamas kai kurias lervų rūšis, todėl galite įlašinti į higienos ir namų valymo priemones. Ypatingai aktualu, jei namuose yra augintinių.

Difuzoriams ir aromatinėms lempoms naudokite 3–4 lašus aliejaus. 

Kremams, losjonams, masažo aliejams rekomenduojama ne daugiau kaip 0,3 g, naudojant 100 g priemonės.Muilą, šampūną, dušo želė ir kitas nuplaunamas priemones bei žvakes praturtinti rekomenduojama ne daugiau kaip 1,1 g, naudojant 100 g bazės. 

Kaip derinti su kitais aliejais?

Derinimas su kitais aliejais priklauso nuo to, kokiais tikslais naudosite – terapiniais, patalpų kvėpinimui, kt. Mišiniuose eteriniai aliejai sustiprina ir papildo vienas kito savybes. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus  09 Eukaliptų

Eukaliptų (lot. Eucalyptus Globulus) eterinis aliejus pasižymi lengvu, vėsinančiu ir gaiviu aromatu, persipinančiu su spygliuočių medienos natomis. Manoma, kad viena iš aliejaus savybių: padėti pašalinti nuovargį, apatiją, mieguistumą ir padidinti produktyvumą. Taip pat tinka probleminės odos priežiūrai, esant spuogams ir išsiplėtusioms poroms, slenkantiems plaukams, pleiskanojančiai galvos odai. Gali būti naudojamas ir kaip priemonė nuo vabzdžių.

Eukaliptų eterinis aliejus:gali būti naudojamas kaip priemonė, palengvinanti peršalimo simptomus;valo ir grynina patalpų orą, todėl galima garinti difuzoriuje ar aromaterapinėje lempoje;gali padėti palengvinti reumato, simptomus, sąnarių skausmą (masažuojant);manoma, kad gali padėti apsisaugoti nuo graužikų, nes jiems eukaliptų kvapas nepatinka;kt.

Kaip tinkamai naudoti eukaliptų eterinį aliejų?

Odos ir plaukų priežiūrai reikia ne daugiau nei 7 ar 10 lašų eukaliptų eterinio aliejaus. Sumaišykite su 10–15 g bazinio aliejaus pvz., migdolų, vynuogių sėklų ar kt. Galima lašinti ir į pasirinktą šampūną, kondicionierių, maišyti su mėgiamu kremu ir pan.

Masažui, 1 ar 2 valgomuosius šaukštus pasirinkto augalinio aliejaus (alyvuogių, migdolų, kviečių daigų kt.), sumaišykite su 4–5 lašais eukaliptų eterinio aliejaus.

Tonizuojančiai ir jėgas atstatančiai voniai rinkitės mišinį iš 4–7 lašų eukaliptų, sumaišytų su 1 valgomuoju šaukštu pieno, medaus, jūros arba valgomosios druskos. Maudynėms skirkite 10–15 min.

Pirtyje ir saunoje, garinkitės su 5–7 lašais eukaliptų aliejaus, įlašintais į nedidelį karšto vandens indą. Jokiu būdu gryno aliejaus nešlakstykite ant karštų akmenų.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus  10 Greipfrutų

Grynas greipfrutų (lot. Citrus Paradisi) eterinis aliejus išgaunamas iš rožinio greipfruto žievelės. Vienas iš jo pagrindinių komponentų yra limonenas, randamas visuose citrusiniuose vaisiuose ir suteikiantis jiems būdingą kvapą. Vis tik su šia medžiaga reikia elgtis atsargiai, nes ji gali dirginti odą. Aliejus linkęs oksiduotis, pradarius buteliuką jo kvapas ir terapinės savybės po 6–12 mėnesių suprastėja.

Tinkamai naudojamas greipfrutų eterinis aliejus:pasižymi antibakterinėmis, antimikrobinėmis ir antigrybelinėmis savybėmis;gali padėti nuslopinti apetitą, numesti svorio;gali padėti subalansuoti nuotaikų svyravimus;gali padėti mažinti stresą, įtampą;gali padėti sumažinti kraujospūdį;teigiamai veikia odą, ją skaistina, tonizuoja, gali padėti išvengti spuogų;gali padėti kovoje su celiulitu;energizuoja, gali pakelti darbingumą;gali padėti nusiraminti;teigiamai veikia nervinę sistemą;detoksikuoja, valo;teigiamai veikia kvėpavimo sistemą, naudingas sergant peršalimo ligomis.

Kaip naudoti greipfrutų eterinį aliejų?

Patalpų aromatizavimui į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite keletą lašų greipfrutų aliejaus. Nepersistenkite. Net jei atrodys, kad kvapo nejaučiate, aliejus tikrai savo darbą atliks.Į masažinius aliejus ar kitas kūno priežiūros priemones galima dėti ne daugiau 3 proc. šio aliejaus. Didesni kiekiai gali sudirginti odą.Dažnai nerekomenduojama naudoti greipfrutų aliejaus ant odos prieš mėgavimąsi saulės voniomis, nes gali paskatinti nudegimus.Jei norite pasimėgauti aromatizuota vonia, nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį. Iš pradžių sumaišykite su jūros druska, medumi, skystu muilu ar vonios putomis. Eteriniai aliejai vandenyje netirpsta, todėl to nepadarius nebus jokio poveikio. Maudykitės bent 10–15 minučių.

Su kuriais kitais eteriniais aliejais dera?

Eterinis greipfrutų aliejus puikiai dera su kitais citrusiniais vaisiais, gvazdikėliais, kiparisais, imbieru, kardamonu, kalendra, levanda, pušimi, pelargonija, rozmarinais, palmarosa, neroliu. Nevartokite eterinio aliejaus į vidų.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 11  Imbierinių citrinžolių lapų

Imbiero (lot. Zingiber officinale) ir citrinžolės (lot. Cymbopogon) eterinis aliejus – ypatingai kvapnus duetas, dažnai sutinkamas kūno priežiūros priemonėse, muiluose, kvapniose žvakėse, vonios „bombose“. Tai kvapas, kuris suteikia energijos, ryžto, skatina asmeninį augimą ir tobulėjimą.

Šis dviejų aliejų mišinys:gali tonizuoti, suteikti energijos;gali padėti sumažinti raumenų nuovargį esant reumatui, artritui;gali sumažinti stresą, įtampą, nerimą;gali skatinti kūrybingumą, mažinti baimes, apatiją;teigiamai veikia atmintį, kelia darbingumą;šildo, gali padėti suaktyvinti kraujotaką;gali stangrinti, tonizuoti odą;pasižymi antiseptnėmis ir dezodoruojančiomis savybėmis;valo ir gaivina patalpų orą;gali padėti susikaupti, skatina proto aštrumą;tinka norint atsipalaiduoti.

Kaip naudoti imbiero ir citrinžolės eterinį aliejų?

Patalpų aromatizavimui į difuzorių ar aromatinę lempą reikia įlašinti 4–5 lašus aliejaus. Nepersistenkite. Net jei atrodys, kad kvapo nejaučiate, aliejus tikrai savo darbą atliks.Į masažinius aliejus ar kitas kūno priežiūros priemones galima dėti ne daugiau 2 proc. šio aliejų mišinio.Į vonią pakaks vos 3 lašų. Nelašinkite tiesiai į vandenį. Iš pradžių sumaišykite su jūros druska, medumi, skystu muilu ar vonios putomis. Eteriniai aliejai vandenyje netirpsta, todėl to nepadarius nebus jokio poveikio. Maudykitės bent 10–15 minučių.

Su kuriais kitais eteriniais aliejais dera?

Eterinių aliejų mišiniai paprastai su kitais aliejais jau nebemaišomi. Imbieras ir citrinžolė puikiai dera tarpusavyje, tačiau su šiuo duetu reikia elgtis atsargiai. Ant odos galima naudoti tik atskiestą ir tik nedideliais kiekiais. Tinka ir patalpų kvėpinimui, žvakių, muilų gamybai.

Nevartokite šio aliejų mišinio nėštumo metu.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 12 Japoninių laurenių

Japoninių laurenių (lot. Litsea cubeba) eterinis aliejus turi šiltą, gaivų, citrusinį aromatą su vos juntamais gėliniais poskoniais.

Japoninių laurenių eterinis aliejus:puikiai neutralizuoja blogus kvapus;valo ir grynina patalpų orą;rekomenduojamas naudoti valant įvairius paviršius, nes turi baktericidinių, priešgrybelinių savybių;gali veikti stimuliuojančiai, žadinančiai;gali padėti pakelti nuotaiką, padėti kovoti su depresyviomis būsenomis;gali padėti susikoncentruoti;teigiamai veikia odą, gali padėti sumažinti poras, sumažinti prakaitavimą, išvengti spuogų;dažnai naudojamas parfumerijoje.

Kaip naudoti japoninių laurenių eterinį aliejų?

Į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite 3–5 lašus. Labiau tinka garinti dienos metu, nes yra energizuojantis ir gali sutrikdyti nakties miegą.

Galima pasigaminti kvapnų purškiklį patalpoms. Į 100 ml vandens įlašinkite 50 lašų eterinio aliejaus ir viską supilkite į tamsų buteliuką su purkštuku. Prieš purškiant būtina supurtyti.

Plaunant grindis ar valant kitus namų paviršius į vandenį įlašinkite 5 lašus. Taip ir išvalysite, ir suteiksite namų atmosferai malonų aromatą, ir dezinfekuosite.

Nenaudokite gryno eterinio aliejaus ant odos ar į vonią. Iš pradžių sumaišykite keletą jo lašų su 10 ml masažinio ar vonios aliejaus, kremo, vonios druskos ar pan. Tokia vonia ypač tiks kenčiantiems nuo padidėjusio kūno prakaitavimo. Taip galima pasiruošti vonelę tik kojoms.

Ruošiantis į gamtą, galima užlašinti šio eterinio aliejaus ant viršutinių drabužių, batų, kepurės. Tai atbaidys erkes ir uodus. Japoninių laurenių kvapas nepatinka ir kandims. Jei norite jas išvaikyti iš spintos, įdėkite ten vatos tamponėlių, pakvėpintų šiuo aliejumi.

Su kokiais kitais eteriniais aliejais dera

Japoninių laurenių eterinis aliejus tinka su tokiai eteriniais aliejais: levandų, apelsinų, citrinų, greipfrutų, bergamočių, rozmarinų, arbatmedžių, eukaliptų, pipirmėčių, čiobrelių.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 13 Jazminų

Jazminų (lot. Jasminum officinale) eterinis aliejus išgaunamas iš jazminų žiedų bei pasižymi saldžiu aromatu. Jis dažnai vartojamas parfumerijoje. Malonus kvapas nėra jo vienintelis privalumas. Dar senovės egiptiečiai vartojo šį aliejų, norėdami numalšinti galvos skausmą ar pagerinti miegą.  

Jazminų eterinis aliejus:pasižymi teigiamu poveikiu limbinei sistemai, t. y. smegenų daliai, atsakingai už emocijas;turi antivirusinių ir antigrybelinių savybių;gali padėti atsipalaiduoti, įveikti stresą, nerimą, nemigą;gali padėti subalansuoti hormoninę sistemą;teigiamai veikia odą, gali padėti jai atsigauti, tapti lygesne, gražesne, sumažinti strijas;teigiamai veikia plaukus, maitina juos;manoma, kad į organizmą patekusios šio aliejaus molekulės teigiamai veikia kraujospūdį, širdies ritmą, gali padėti sureguliuoti kūno temperatūrą;gali padėti pakelti darbingumą, kovoti su lėtiniu nuovargiu;gali padėti sušvelninti PMS ar menopauzės simptomus;manoma, kad šis aliejus gali suaktyvinti smegenų veiklą, todėl tinkamas mokantis, ar dirbant protinį darbą;laikomas afrodiziaku.

Kaip naudoti jazminų eterinį aliejų?

Nenaudokite tiesiai ant odos, venkite sąlyčio su jautriomis vietomis (pavyzdžiui, aplink akis);Į 10 ml bazinio masažinio aliejaus įlašinkite 5 lašus jazminų aliejaus. Panaši proporcija tinkama ir naudojant su kitomis kūno priežiūros priemonėmis.Patalpų aromatizavimui į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite kelis lašus jazminų eterinio aliejaus.1-3 lašus jazminų aliejaus įlašinkite į vonios aliejų, druską, medų ar pieną bei supilkite į vonią, kuria mėgaukitės bent 10–20 minučių.

Su kokiais kitais eteriniais aliejais dera?

Jazminų aromatas tinka su citrusiniais ir kitų gėlių, nerolio, sandalmedžio kvapais.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 14 Kedrų (kiparisų)

Sodraus atspalvio, šilto ir sodraus medienos kvapo, kedrų (lot. Cupressus funebris) eterinis aliejus suteikia daugybę privalumų, dažnai naudojamas masažo terapijoje.

Kedrų eterinio aliejaus savybės:plačiai naudojamas emocinėje aromaterapijoje, nes manoma, kad suteikia emocinio stabilumo padeda „įsižeminti“;tinka riebios, į aknę linkusios odos priežiūrai;naudojamas inhaliacijoms, norint palengvinti peršalimo simptomus;gali padėti esant venų varikozei;naudojamas anticeliulitinėse procedūrose;tinka esant padidėjusiam prakaitavimui ir blogam kūno kvapui;kt.

 

Kaip tinkamai naudoti kedrų eterinį aliejų?

Kedrų eterinis aliejus grynina orą ir sukuria atmosferą lyg būtumėte apsupti išlakaus spygliuočių miško. Norėdami dieną namuose jaustis lyg pušyne, į garintuvą lašinkite 6–8, o nakčiai 3–4 lašus aliejaus.

Kovai su celiulitu, padės masažas su 50 ml augalinio aliejaus, įlašinus po 8 lašus kedrų, rozmarinų ir greipfrutų eterinių aliejų. Mišiniu masažuokite problemines vietas bent kartą per dieną.

Į arbatinį šaukštelį augalinio aliejaus įlašinę 4–5 lašus kedrų eterinio aliejaus, pasiruošite aromatingą vonią, o po jos kūną galite ištepti švelniu, nedidelės koncentracijos aromaterapiniu mišiniu, sudarytu iš 50 ml augalinio aliejaus ir 10–2 lašų kedrų eterinio aliejaus.

Po intensyvios treniruotės pavargusiems raumenims atsipalaiduoti padės aromaterapinis mišinys iš 50 ml augalinio aliejaus, 10 lašų kedrų ir tiek pat lašų greipfrutų, 5 lašų levandų ir 2 lašų ramunėlių eterinių aliejų. 

Efektyvi priemonė esant pasidėjusiam prakaitavimui ir nemaloniam kūno kvapui – maudynės vonioje su kedrų eteriniu aliejumi bei pėdų vonelės su druskos ir kelių lašų kedrų ir japoninių laurenių mišiniu. Galite lašinti ir į dušo želę, prausimosi aliejų, šampūną (užteks lašo ar poros). Šios procedūros suteiks malonų aromatą jūsų kūnui.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 15 Kvapiųjų šalavijų

Kvapiųjų šalavijų (lot. Salvia sclarea) eterinio aliejaus sodrus ir šiltas, primenantis vasaros žolynus kvapas veikia įkvepiančiai ir raminamai. Senaisiais Viduramžiais šalavijas turėjo ir kitą pavadinimą – Oculus Christi, kas reiškė „Kristaus akis“. Šio augalo eterinis aliejus itin vertinamas ir kadaise buvo net labai brangus, naudojamas aromaterapijoje bei natūralioje medicinoje.

Kvapiųjų šalavijų eterinio aliejaus savybės: teigiamai veikia odą ir gali būti naudojamas kaip smulkių žaizdelių gijimą skatinanti priemonė;rekomenduojamas odos priežiūrai – atjauninimui, nuraminimui, masažams;gali padėti sumažinti pleiskanas ir neleidžia atsirasti naujoms;naudojamas muilo, žvakių, kosmetikos gamybai, garinimui difuzoriuose, aromatinėse lempose;kt.

Kaip tinkamai naudoti kvapiųjų šalavijų eterinį aliejų

Aromaterapiniais tikslais naudokite 3 ar 4 lašus į pasirinktą difuzorių ar lempą.

Raminančiam masažui, įlašinkite 3–5 lašus į masažinį aliejų ir masažuokite pilvo sritį.

Sumaišę kelis lašus su vonios putomis, druska ar kita jūsų mėgiama priemone, supilkite į vonios vandenį, padės sumažinti stresą ir įtampą.

Porą lašų šalavijų eterinio aliejaus sumaišykite su šampūnu ar plaukų kondicionieriumi, kad plaukai ir galvos oda būtų sveiki.

3–5 lašus kvapiųjų šalavijų aliejaus, sumaišykite su kitu pasirinktu baziniu aliejumi (migdolų, vynuogių kauliukų) ir masažuokite kūną, norėdami nuraminti ar atjauninti odą.

Atsargumo priemonės 

Kvapiųjų šalavijų aliejaus nerekomenduojama naudoti gryno, geriausia maišyti su baziniu aliejumi. Venkite kontakto su akimis ir kitomis jautriomis vietomis. Nenaudokite, jei laukiatės ar maitinate kūdikį. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus  16 Laurų lapų

Lauro lapų arba lauramedžių (lot. Laurus nobilis) eterinis aliejus yra aštraus, gaivaus, tonizuojančio kvapo, kuriam sklaidantis pradeda jaustis saldžios medienos aromatas. Itin vertinamas parfumerijoje, aromaterapijoje.

Lauro lapų eterinis aliejus:pasižymi antigrybelinėmis, antibakterinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis;gali padėti išvalyti kvėpavimo takus peršalimo ligų sezono metu;gali palengvinti nemalonius simptomus esant sąnarių ligoms ar nusilpus raumenims;gali padėti suaktyvinti limfotaką;turi plaukų šaknis stiprinančių savybių, gali paskatinti jų augimą;gali pagelbėti kovojant su pleiskanomis, galvos odos niežuliu;lauro lapų kvapas gali paskatinti apetitą;laikoma, kad psichologiškai skatina pasitikėjimą savimi, palaiko motyvaciją;gali padėti atsipalaiduoti protiškai, pailsėti;liaudies medicinoje naudotas kaip priemonė nuo reumato, artrito, hemorojaus.

Kaip naudoti lauramedžių eterinį aliejų

Patalpų aromatizavimui į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite 2–3 lašus laurų aliejaus. Nenaudokite kūdikiams ir vaikams iki 2 metų.

Grynas laurų aliejus gali sudirginti odą, todėl jį visada skieskite. Į masažinius aliejus ar kitas kūno priežiūros priemones galima dėti ne daugiau 5 proc. šio aliejaus. Nenaudokite šios priemonės ant pažeistos, sudirgusios odos.

Lauro lapų eterinio aliejaus negalima pilti tiesiai į vonią, nes gali nudeginti odą (vandenyje netirpsta). Iš pradžių 1 lašą šio aliejaus sumaišykite su 40–50 ml bazės (medaus, pieno, vonios aliejaus, dušo želės, kremo, vonios druskos ir pan.).

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 17 Levandų

Levandų (lot. Lavandula angustifolia) eterinis aliejus – ko gero vienas populiariausių, puikiai derantis su daugeliu kitų. Jo aromatas daug kam gerai pažįstamas, lengvas, saldus, turintis žoliškų pustonių.

Levandų eterinis aliejus:gali padėti mažinti stresą, nusiraminti;gali pagerinti miego kokybę;dažnai naudojamas masažiniuose mišiniuose veikia atpalaiduojančiai;gali padėti sumažinti raumenų skausmus, įtampą;tinkamas po depiliacijos ar skutimosi, nes turi odą raminančių savybių;gali padėti kovoje su spuogais, raukšlėmis, strijomis;atbaido geliančius vabzdžius bei gali nuraminti odą po jų įkandimų;neutralizuoja nemalonius kvapus;pasižymi antibakterinėmis, antigrybelinėmis, antiseptinėmis savybėmis;dažnai naudojamas parfumerijoje.

Kaip naudoti levandų eterinį aliejų?

Į garintuvą ar aromatinę lempą įlašinkite 3–5 lašus. Šis eterinis aliejus labiau tinkamas vakare, prieš miegą.

Galima pasigaminti kvapnų purškiklį patalpoms. Į 100 ml vandens įlašinkite 50 lašų eterinio aliejaus ir viską supilkite į tamsų buteliuką su purkštuku. Prieš purškiant būtina supurtyti.

Plaunant grindis į vandenį įlašinkite 5 lašus.

Geresniam miegui galima užlašinti kelis lašus ant pagalvės.

Nenaudokite gryno eterinio aliejaus ant odos ar į vonią. Iš pradžių sumaišykite 10 jo lašų su 10 ml masažinio ar vonios aliejaus, kremo, vonios druskos ar pan.

3 lašus užlašinkite ant medžiagos skiautės ir įdėkite į spintą. Tai suteiks drabužiams malonų kvapą ir atbaidys kandis.

Su kokiais kitais eteriniais aliejais dera?

Levandų eterinio aliejaus aromatas tinka su pušų, kvapiųjų rozmarinų, nerolio, pačiulių, bergamotės, apelsinų žiedų, kedrų, rožių, vanilės, ylang-ylang, kadagio, jazmino kvapais.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus  18 Mandarinų

Mandarinų (lot. Citrus Reticulata) eterinis aliejus pasižymi švelniu, saldžiu aromatu, kaip ir pats vaisius. Aromaterapijoje pagrindinė šio eterinio aliejaus paskirtis – virškinimo sutrikimų terapija. Manoma, kad gali tonizuoti ir sužadinti skrandį bei kepenis. Dėl savo švelnaus poveikio rekomenduojamas net mažiems vaikams ir nėščiosioms.

Mandarinų eterinis aliejus:palankiai veikia virškinimo sistemą;pasižymi švelniai raminančiu poveikiu. Galima garinti prieš miegą tiek suaugusiems, tiek vaikams;gali padėti siekiant apsisaugoti nuo strijų ir randų;dėl antiseptinių savybių rekomenduojamas riebios ir aknės pažeistos odos priežiūrai;kosmetikoje naudojamas nuo raukšlių.

Kaip saugiai naudoti mandarinų eterinį aliejų

Garinimui lašinkite po 2–6 lašus į garintuvą, aromaterapinę lempą ar kitą turimą priemonę. Jei tokios neturite, galima užlašinti ant servetėlės ir padėti ant radiatoriaus, arba įlašinti į indą su karštu vandeniu.

Masažui mažyliams nuo pilvelio pūtimo rekomenduojama pasigaminti 2 proc. mandarinų ir migdolų aliejų mišinį ir juo masažuoti pilvuką pagal laikrodžio rodyklę. Tokį aliejų galima naudoti masažui ir suaugusiems.

Kosmetikai lašinkite pagal pasirinktą receptą. Svarbu nepadauginkite.

Mandarinai, kaip ir kiti citrusai, gali netikti alergiškiems žmonėms. Jei alergijos citrusams nepastebėjote arba ji pasireiškia tik stipriai padauginus šių vaisių, pradėkite nuo 1–2 lašų masažui ar kosmetikai. 

Nenaudokite ką tik gimusiems mažyliams ir pirmus 3 nėštumo mėnesius.

Kaip derinti su kitais aliejais

Jo teigiamos savybės dar labiau atsiskleis su kitais citrusiniais vaisiais. Jeigu norite pasigaminti mišinį nuo strijų, rekomenduojama sumaišyti po 1 lašą levandų, mandarinų, nerolio eterinių aliejų su 10 ml baziniu migdolų  ir 2 ml kviečių želmenų aliejais.

Norint prižiūrėti spuoguotą odą, rekomenduojama maišyti su abrikosų kauliukų, simondsijų ar kitais riebiai odai tinkančiais baziniais aliejais. Į 50 ml aliejaus lašinkite 1–2 lašus mandarinų eterinio aliejaus. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus  19 Mėtų

Mėtų (lot. Mentha Viridis) eterinio aliejaus kvapas šiek tiek primena mėtinius ledinukus. Jo aromatas švelnesnis ir saldesnis nei pipirmėčių. Mėta vertinama dėl palankaus poveikio virškinimo ir nervų sistemai. Gaivinantis kvapas itin populiarus higienos priežiūros priemonėse ir dažnai asocijuojasi su švara.

Mėtų eterinis aliejus:naudojamas raumenų spazmams malšinti;gali padėti sušvelninti nedidelį galvos skausmą;rekomenduojamas jaučiant virškinimo sutrikimus, pykinimą. Naudojamas išoriškai;gali padėti palengvinti peršalimo ir kvėpavimo takų ligų simptomus;pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir dažnai naudojamas spuoguotos odos priežiūrai.

Turi maloniai vėsinantį poveikį, todėl, pasigaminę masažinį aliejų su mėtų eteriniu aliejumi, karštomis vasaros dienomis galėsite atgaivinti pėdas. Toks mišinys tiks siekiant palaikyti pėdų švarą ir kaip prevencinė priemonė nuo pėdų odos problemų.

Kaip naudoti mėtų eterinį aliejų

Jokiu būdu netepkite gryno ant odos, nes gali sudirginti. Naudokite lašindami į bazinius aliejus, kosmetikos priemones. Nenaudokite į burnos priežiūros priemones, kad nesudirgintumėte gleivinės ar netyčia nenurytumėte.

Mėtų eterinis aliejus rekomenduojamas garinimui tiek namuose, tiek darbo patalpose, nes malonus ir gaivus kvapas pakels nuotaiką, padės susitelkti ir nurimti. Į garinimo priemonę įlašinkite keletą lašų, jei norite, maišykite su kitais mėgstamais eteriniais aliejais

Galima naudoti inhaliacijoms, norint palengvinti kvėpavimą. Pakaks 1–2 lašų arba kaip nurodyta inhaliatoriaus naudojimo instrukcijoje.

Norėdami pasilepinti vonios malonumais, mėtų eterinį aliejų skieskite su šlakeliu bazinio aliejaus ar žiupsneliu druskos.

Grynas aliejus net ir dideliame kiekyje vandens gali sudirginti odą, nes sunkiai tirpsta vandenyje ir lašeliai plaukioja daugiau paviršiumi. 

Masažui į 30 ar 50 ml bazinio aliejaus galite lašinti 3–6 lašus mėtų eterinio aliejaus. Kiekį rinkitės pagal norimo kvapo intensyvumą ir terapinį poveikį. 

Su kokiais aliejais maišyti

Mėtos aromatas dera su įvairiais citrusais (citrinų, apelsinų, greipfrutų, kt.). Masažams galite maišyti su rozmarinu ir levandomis. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 20 Pačiulių

Pačiulių eterinis aliejus (lot. Pogostemon cablin) gaminamas iš džiovintų lapų, gana tirštos konsistencijos ir tamsiai rudo atspalvio. Kvapas itin intensyvus, aštrus ir ilgai išliekantis, šiek tiek primenantis medienos ir rytietiškus aromatus. Dažnai naudojamas kvepalų ir smilkalų gamyboje. Dėl antiseptinių savybių vertinamas kosmetologų ir masažistų.  

Pačiulių eterinis aliejus:puikiai tiks patalpų ir spintų aromatizavimui;naudojamas siekiant atbaidyti kandis;pasižymi raminančiomis, atpalaiduojančiomis ir antidepresinėmis savybėmis;naudojamas riebių plaukų priežiūrai ir priemonėse nuo pleiskanų;rekomenduojamas spuoguotos, sutrūkinėjusios, sausos, rožinės pažeistos odos priežiūrai;nedirgina odos;dažnai priskiriamas prie afrodiziakų, nes stiprina jausmingumą.

Pačiulių eterinis aliejus patinka ne visiems, todėl pirmiausia įvertinkite ar šis kvapas jums malonus. Jei jums patinka, bet namiškius erzina, galite derinti mišiniuose. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad kvapas ant rūbų gali išlikti net po skalbimo.

Kaip naudoti pačiulių eterinį aliejų?

Garinimui lašinkite po 1–3 lašus į difuzorių, aromaterapinę žvakidę ar kitą garinimui skirtą priemonę.Voniai taip pat pakaks 1–2 lašų, nes dėl intensyvaus kvapo gali apsunkti galva.Masažui įlašinkite 1–3 lašus į 30 ar 50 ml bazinio aliejaus. Lašų kiekį rinkitės pagal norimą išgauti kvapo intensyvumą.Kosmetikai naudokite pagal pasirinkto recepto nurodymus.Nenaudokite ant odos gryno eterinio aliejaus. Maišykite su baziniu aliejumi ar kremu.

Kaip derinti aliejų mišiniuose?

Parfumerijoje galite rinktis kaip bazinę, ilgai išliekančią natą. Patalpų aromatizavimui derinkite pagal norimą išgauti kvapą, o masažui, kosmetikai, voniai – pagal siekiamą poveikį. Pavyzdžiui, namų aromatizavimui galite maišyti su apelsinų ar / ir santalų aliejais. Siekdami sukurti romantiką, maišykite su rožių eteriniu aliejumi. Problematiškos odos priežiūrai į bazinį aliejų lašinkite pačiulių ir apelsinų aliejus.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 21 Pelargonijų

Pelargonijų (lot. Pelargonium graveolens) eterinis aliejus – populiari aromaterapinė priemonė, naudojama aukštos kokybės parfumerijoje, kosmetikoje. Pasižymi gaiviu, švelniu, bet pakankamai ryškiu aromatu, primenančiu citrinų, rožių kvapus, praturtintus lapų bei žolių natomis. Aliejus išgaunamas iš Pelargonium graveolens lapų ir žiedų. Saugus garinti kūdikiams nuo 6 mėnesių.

Pelargonijų eterinis aliejus:gali padėti subalansuoti protą ir emocijas;gali pagerinti nuotaiką, atbaidyti depresyvias mintis, sumažinti nerimą;gali padėti subalansuoti hormoninę sistemą;gali stimuliuojančiai veikti limfinę sistemą;gali padėti normalizuoti riebalų liaukų veiklą odoje, padėti jai sugrąžinti elastingumą, skatinti žaizdų gijimą;turi antigrybelinių savybių;gali pagerinti kraujotaką;gali padėti numalšinti raumenų spazmus;tinka probleminei, sudirgusiai odai, naikina spuogus;gali mažinti plaukų riebalavimąsi, stiprinti juos, naikinti pleiskanas;gali padėti palengvinti menopauzės, PMS simptomus;gali būti naudojamas kaip uodus atbaidanti priemonė.

Kaip naudoti pelargonijų eterinį aliejų

Patalpų aromatizavimui reikia į difuzorių įlašinti 4–5 lašus šio aliejaus. Tinka ir aromatinis garintuvas su žvakute.

Masažui į 10 ml augalinio aliejaus reikia įlašinti 5 lašus pelargonijų aliejaus.

Galima įlašinti nedidelį kiekį į įprastai naudojamas odos priežiūros priemones, šampūną, losjoną ar dušo želę.

Ruošdamiesi į gamtą, užlašinkite niekuo neskiesto pelargonijų aliejaus ant drabužių ties pečiais, ant kelnių klešnių ir rankogalių. Tai veiks kaip natūralus repelentas (tinka naudoti ir šunims nuo erkių).

Jei norite naudoti vonioje, nelašinkite eterinio aliejau tiesiai į vandenį, o iš pradžių sumaišykite su jūros druska, medumi, skystu muilu ar vonios putomis. Antraip jokio poveikio nebus, nes eteriniai aliejai vandenyje netirpsta. Maudykitės bent 10–15 minučių.

Su kuriais kitais eteriniais aliejais dera

Pelargonijų eterinis aliejus tinkamas su baziliko, bergamotės, kedro, greipfrutų, levandų, rozmarinų, citrusinių vaisių, medienos šeimų eteriniais aliejais. Aromaterapijoje dažnai naudojamas kaip rožių aliejaus alternatyva. Kvėpindami patalpas, derinius rinkitės pagal savo skonį arba / ir terapinius tikslus.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 22  Pipirmečių

Pipirmėčių eterinis aliejus (lot. Mentha Piperita) – vienas populiariausių ir plačiausiai žinomų visame pasaulyje jau nuo senovės Egipto ir Graikijos laikų. Jis išsiskiria savitu mentolio kvapu, suteikiančiu gaivumo ir švaros pojūtį. Pipirmėtės arbata liaudies medicinoje naudojama esant virškinimo sutrikimams, esant peršalimo simptomams ar tiesiog norint įgauti žvalumo.  Eterinis aliejus – tai koncentratas, išgaunamas iš augalo dalių, todėl daug stipresnis ir intensyvesnis. Namų sąlygomis jį galima naudoti tik išoriškai.

Pipirmėčių eterinis aliejus:pasižymi šaldančiomis, stimuliuojančiomis savybėmis;naudojamas vos tik pajutus galvos sunkumą, maudimą, nes gali padėti užkirsti kelią intensyvesniam skausmui;suteikia energingumo, todėl rekomenduojamas darbo metu, norint palaikyti aiškų mąstymą;gali padėti esant virškinimo sutrikimams (naudojama išoriškai);vasarą padės atvėsinti kaistančias pėdas.

Besiskundžiantiems raumenų sąstingiu ar skausmu, pavyzdžiui, po intensyvios treniruotės, padės atpalaiduojantis masažas su pipirmėčių eteriniu aliejumi.

Kaip saugiai naudoti pipirmėčių eterinį aliejų?

Pipirmėčių aliejaus negalima naudoti vartojant homeopatinius vaistus ir jį reikia laikyti atokiau nuo jų.

Garinimui rinkitės pagal norimą intensyvumą. Galbūt pakaks 1 lašo, o gal norėsis trijų.Voniai lašinkite ne daugiau 3 trijų lašų, nes gali sukelti odos dilgčiojimą.Masažui lašinkite į bazinį aliejų. 30–50 ml pakaks poros lašų.Kosmetiniams tikslams naudokite pagal pasirinktą receptą. Pavyzdžiui, spuoguotai odai galima pasiruošti garų vonelę su 1 lašeliu pipirmėčių aliejaus.

Galite naudoti uodų, skruzdžių, blusų, tarakonų ir pelių atbaidymui. 

Nenaudokite vakarais prieš miegą, nes trukdys užmigti. Nebent priešingai, jums reikia palaikyti budrumą. 

Nerekomenduojama vaikams iki 2 metų ir nėščiosioms, išskyrus leidus gydytojui. 

Kaip derinti su kitais aliejais?

Duete su levandų eteriniu aliejumi, suteiks žvalumo ir ramumo. Galima naudoti kompresams vos pasireiškus galvos maudimui. Patalpų garinimui puikiai derės su citrinų ar / ir mandarinų aliejais. Kartu su kedrų aliejumi palaikys gaivą spintose ir saugos nuo kandžių.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 23 Pušų

Pušų (lot. Pinus Sylvestris) eterinis aliejus išgaunamas iš spyglių ir pasižymi gaiviu, intensyviu medienos ir sakų kvapu. Dėl palankaus poveikio kvėpavimo takų sistemai, dažnai naudojamas pirtyse ir inhaliacijoms. Jei pasiilgstate miško, pušų eterinio aliejaus aromatas jūsų namuose ar biure primins jaukią spygliuočių draugiją.  

Pušų eterinis aliejus:pasižymi kvėpavimą lengvinančiomis savybėmis;tonizuoja ir pakelia nuotaiką;išsiskiria antiseptinėmis savybėmis;stimuliuojamai veikia kraujotaką;dėl dezodoruojančio poveikio dažnai naudojamas vonios priemonėse ir oro gaivikliuose.

Jeigu nemėgstate sintetinių vonios kvapų ir gaiviklių, pasigaminkite natūralų. Bus dviguba nauda – malonus kvapas ir teigiamas poveikis sveikatai. Jums prireiks buteliuko su purškikliu, pusės stiklinės acto (galite ir be jo), pusantros stiklinės vandens ir maždaug 10 lašų pušų eterinio aliejaus. Lašų kiekį rinkitės pagal norimą kvapo intensyvumą. Viską supilkite į buteliuką ir suplakite. Naudokite pagal poreikį.

Kaip saugiai naudoti pušų eterinį aliejų

Garinimui ir patalpų aromatizavimui naudokite po keletą lašų.

Inhaliacijoms galite naudoti vieną ar su eukaliptų eteriniu aliejumi. Pakaks 2–4 lašų. Svarbu nepadauginkite, geriau pradėkite nuo minimalaus kiekio. Jei naudojate inhaliatorių, vadovaukitės jo instrukcija.

Voniai naudokite atsargiai, kad nesuerzintumėte odos, todėl rekomenduojame naudoti skiestą.

Pirtims lašinkite norimą kiekį lašų (tik nepadauginkite) į vandenį ir apšlakstykite sienas, grindis. Negalima lašinti gryno aliejaus ant akmenų.

Kosmetikai, skirtai aknės, egzemos ar rožinės pažeistos odos priežiūrai, naudokite su pasirinktais baziniais aliejais ir kitais ingredientais. Vadovaukitės receptų instrukcijomis. Neviršykite nurodyto lašų kiekio. 

Kaip maišyti su kitais aliejais

Kaip pagalbinę priemonę nuo kvėpavimo takų negalavimų – kosulio ir slogos – galite naudoti su eukalipto aliejumi. Kambarių gaivai maišykite su citrinų ar kitu jūsų pamėgtu eteriniu aliejumi. Pirtims taip pat tiks eukaliptų, kedrų, citrinų ar kitų jūsų pamėgtų aliejų draugija.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 24 Ramunėlių

Ramunėlių romaniškų (lot. Anthemis nobilis) eterinis aliejus – vienas švelniausių iš gausios eterinių aliejų šeimos. Plačiai naudojamas įvairiuose parfumerijos ir kosmetikos gaminiuose,  taip pat ir skirtuose kūdikių odos priežiūrai.

Ramunėlių romaniškų eterinis aliejus:pasižymi antialerginėmis, antiseptinėmis, antibakterinėmis, priešuždegiminėmis, priešgrybelinėmis savybėmis;tinka gydant žaizdas;gali palengvinti menopauzės ar menstruacijų simptomus;naudojamas jautrios, sausos odos atgaivinimui ir nuraminimui, gali padėti pašalinti paraudimą, dirginimą;gali padėti esant pleiskanoms, niežėjimui, sustiprinti, pašviesinti plaukus, apsaugoti galvos odą nuo naujų pleiskanų atsiradimo;kt. 

Kaip tinkamai naudoti ramunėlių romaniškų eterinį aliejų 

Ramunėlių romaniškų eterinis aliejus gali būti naudojamas kaip gryna priemonė arba sumaišius su kitais aliejais (pvz., levandų, rožių, šalavijų, ylang ylang, bergamočių). Tinka kaip:

masažinė priemonė;kosmetikos (šampūno, kremo, kaukės) praturtinimui;garinimui eterinių aliejų difuzoriuje;aromaterapinėms vonioms;įtrynimams;inhaliacijoms;kt.

Dygstant pirmiesiems dantukams, mažylį nuraminti ir skausmus apmalšinti padės keli lašai ramunėlių aliejaus, įmasažuoti į skruostuką. 

Ausų skausmą sumažinti padės ausies masažas arba šiltas kompresas su ramunėlių eteriniu aliejumi. 

Pačios vienos arba sumaišytos su levandomis, ramunėlės padeda sureguliuoti ilgalaikį miego sutrikimą. Tačiau šiuo mišiniu nepatariama piktnaudžiauti ilgą laiką. 

Kaip derinti su kitais aliejais

Mišiniuose eteriniai aliejai sustiprina ir papildo vienas kito savybes. Aliejų derinius rinkitės pagal savo skonį arba / ir terapinius tikslus.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 25 Rozmarinų

Rozmarinų (lot. Rosmarinus Officinalis, iš lapų) eterinis aliejus – vienas iš populiariausių aromaterapijoje. Rozmarinų sveikatai palankios savybės pastebėtos jau labai seniai, o jų kvapas ir skonis itin vertinamas pasaulio virtuvėje.

Rozmarinas vienas iš pirmųjų augalų, pradėtas naudoti medicinoje. Maždaug nuo viduramžių juo būdavo smilkomi ligonių kambariai, o XX a. šiuolaikinių tyrimų metu aptiktos rozmarinų antiseptinės savybės. 

Rozmarinų eterinis aliejus:primena medienos aromatą ir išsiskiria intensyviu kvapu;priskiriamas natūraliems antiseptikams;Senovės Graikijos ir Romos laikais buvo naudojamas atminties stiprinimui. Šiais laikais žmonės taip pat pastebi teigiamą poveikį smegenų veiklai, todėl rekomenduojama šio kvapo magiją pasitelkti darbinėje aplinkoje;dažnai naudojamas priemonėse nuo plaukų slinkimo;liaudies medicinoje rekomenduojamas kaip pagalbinė priemonė nuo galvos skausmo.

 

 

 

 

Šį aliejų rekomenduojama garinti prasidėjus peršalimo ligų sezonui ir pasireiškus kosuliui, slogai. Masažistai rozmarinų eterinį aliejų dažnai pasitelkia esant sąnarių skausmams, įsitempusiems raumenims, todėl tinka sportininkams. 

Kaip naudoti rozmarinų eterinį aliejų

Tai itin intensyvus aliejus, todėl naudokite atsargiai ir tik išoriškai. Didesni kiekiai gali sukelti apsinuodijimą ar kitas neigiamas kūno reakcijas.

Gali dirginti odą, todėl nenaudokite gryno, skieskite su baziniais aliejais. Plaukams galite naudoti turimą balzamą ar kitą priemonę. Į nedidelį jo kiekį įlašinkite lašelį rozmarinų aliejaus ir įtrinkite į galvos odą. Palaikę keletą minučių, išplaukite. Galima lašinti ir į kokosų ar kitą aliejų, tik bus sunkiau išskalauti plaukus.

Garinimui suaugusiems naudokite 2–6 lašus eterinio aliejaus. Kiekį rinkitės pagal norimą kvapo intensyvumą.

Voniai verčiau skieskite su baziniu aliejumi, kad nesudirgintų odos.

Masažui suaugusiems gaminkite 2–4 proc. mišinį.

Kaip maišyti su kitais aliejais

Draugijoje su levanda ir pipirmėte puikiai tiks masažams. Garindami su citrina, suteiksite gaivos patalpoms ir budrumo smegenims. Kartu su eukaliptu sustiprės teigiamas poveikis esant kvėpavimo takų negalavimams. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 26 Rožių

Rožių (lot. Rosa damascena) eterinis aliejus– vienas iš prabangiausių ir brangiausių aromaterapijoje. Minimaliam kiekiui išgauti reikia daug žaliavų, tačiau aromatas nepakartojamas. Vienas mažytis lašelis apgaubs savo svaiginančiu kvapu ir lydės didžiąją dalį dienos.   

Šio eterinio aliejaus sudėtis itin turtinga, susidedanti iš daugiau kaip 300 elementų. Jų visų junginys išskiria aliejų ne tik aromatinėmis, bet ir sveikatai palankiomis savybėmis. 

Rožių eterinis aliejus: dažnai priskiriamas prie „moteriškų“ tiek dėl kvapo, dėl poveikio gimdai;pasak aromaterapeutų, jis valo, dezinfekuoja ir tonizuoja, todėl rekomenduojamas kaip natūrali, pagalbinė priemonė menstruacijų reguliavimui;malonus kvapas veikia raminančiai ir pakelia nuotaiką, gali balansuoti nervų sistemą;žadina jausmus, todėl priskiriamas prie afrodiziakų;dažnai naudojamas parfumerijoje ir brandžios odos priežiūros kosmetikoje.

Jei vargina prasta nuotaika, įkvėpkite šio saldžiai svaigaus aromato. Norite pasijusti labiau moteriška ir viliojanti? Rinkitės rožių kvapą.

Kaip naudoti eterinį aliejų

Rožių aliejus intensyvaus kvapo, todėl jo reikia išties nedaug. Galbūt pakaks pasitepti riešus ar kaklą ir nereikės kitų kvepalų. O poveikis bus dvigubas – maloniai kvepėsite ir puoselėsite gerą savijautą.

Garinimui pakaks 2–3 lašų eterinio aliejaus. Jei mėgstate rožių aromatą, galite ir nemaišyti su kitais aliejais.

Masažui taip pat nepadauginkite, kvapo intensyvumą rinkitės individuliai. Jei išmaišius su baziniu aliejumi trūks aromato, galite dar pridėti vieną kitą lašelį. 

Rožių aliejus vonioms ir kūno kvėpinimui naudojamas skiestas su baziniu aliejumi.

Kaip maišyti su kitais aliejais

Jei vargina priešmenstruacinis sindromas, rekomenduojama pasigaminti masažinį mišinį: 25 ml bazinio aliejaus, 10 lašų pelargonijų, 10 lašų kvapiųjų šalavijų ir 3 lašai rožių eterinio aliejaus.

Šio aliejaus galite įmaišyti į veido kremą ar kūno losjoną, taip praturtinsite jo poveikį. 

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 27  Sibiro eglių

  Sibiro eglių spyglių (lot. Abies Sibirica) eterinis aliejus – dezodoruojantis, gaivinantis, raminantis, mišku dvelkiantis, dažnai naudojamas riebios odos priežiūros priemonėse.  

Sibiro eglių spyglių eterinis aliejus:pasižymi teigiamu poveikiu kvėpavimo takams;pasižymi detoksikuojančiu, valančiu poveikiu aplinkos orui;pasižymi priešuždegiminėmis, odą raminančiomis savybėmis;gali padėti atpalaiduot mintis, ,mažinti stresą;naudojamas masažui gali padėti atsipalaiduoti raumenims, mažinti skausmus;turi antibakterinių savybių;turi odą atkuriančių, jauninančių savybių, gali padėti skatinti ląstelių regeneraciją, suteikti jai lygumo, elastingumo, mažinti prakaitavimą;gali padėti išvengti plaukų slinkimo, stiprinti juos, šalinti pleiskanas.

Kaip naudoti eglių spyglių eterinį aliejų

Jei norite aromatizuoti patalpas, galite į difuzorių įlašinti 4–5 lašus šio aliejaus. Tinka ir aromatinis garintuvas su žvakute ar kitokia garinimo priemonė. Lašų skaičių rinkitės pagal norimą aromato intensyvumą, tačiau prisiminkite, kad niekada nereikia persistengti. Aliejus atliks savo darbą, net jei jūs stipriai nepajusite jo kvapo. Negarinkite aliejaus visą dieną, pakaks 15–30 minučių per dieną.

 

Masažui eglių spyglių eterinis aliejus naudojamas tik su kitu kosmetiniu aliejumi (avokado, persikų, vynuogių sėklų, jojoba ir pan.). Į 1–2 šaukštus bazinio aliejaus, įlašinkite ne daugiau nei 5 lašus eglių spyglių aliejaus. Galima maišyti ir su masažiniu kremu.

 

Vonioje, kur vandens temperatūra 37–40 laipsniai šilumos, pakaks 4–7 lašų eterinio aliejaus. Tik nelašinkite jo tiesiai į vandenį, o iš pradžių sumaišykite su jūros druska, medumi, skystu muilu ar vonios putomis. Tokia vonia mėgaukitės 15–30 minučių.

 

Šis aliejus tinkamas pirtyje. 5 lašus įlašinkite į vandenį, išmaišykite ir apšlakstykite suolus, sienas. Nepilkite tiesiai ant karštų akmenų.

 

Eglių spyglių aliejaus 3–4 lašus galite sumaišyti su 15 g bet kokio kremo, kosmetinio aliejaus, plaukų kaukės, šampūno ir pan. 

Su kuriais kitais aliejais dera

Eglių spyglių eterinis aliejus tinkamas su arbatmedžio, rozmarino, pušų, levandų, citrinų, apelsinų, kadagio uogų, pelargonijų, pankolių, kiparisų, kedrų, juodųjų pipirų, anyžių sėklų aliejais. Kvėpindami patalpas, derinius rinkitės pagal savo skonį arba / ir terapinius tikslus. Nevartokite į vidų!

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 28 Verbenų

Verbenos (lot. Thymus hiemalis, iš lapų) eterinis aliejus primena malonų citrinų kvapą, todėl daugelis jį renkasi patalpų aromatizavimui. Dažnai naudojamas parfumerijoje ir kosmetikoje. Tačiau verbenos vertinamos ne tik dėl aromato, bet ir sveikatai palankių savybių.

Verbenų eterinis aliejus:pasižymi priešgrybelinėmis, antibakterinėmis ir antioksidacinėmis savybėmis;palankiai veikia nervų sistemą, todėl rekomenduojamas atpalaiduojantiems masažams ir patalpų garinimui, ypač prieš miegą;galima pasimėgauti jo aromatu, kai nuo įtampos svaigsta galva ir neramiai plaka širdis;naudojamas esant įtampos sukeltiems virškinimo sutrikimams (masažui, patalpų garinimui);dedamas į kosmetikos priemones ir kuriant kvepalų kompozicijas.

ĮSPĖJIMAS: verbenų eterinis aliejus gali sudirginti odą ir sustiprinti jautrumą saulės šviesai.

 

Kaip saugiai naudoti verbenų eterinį aliejų?

Dėl intensyvaus poveikio rekomenduojama naudoti minimalius lašų kiekius.Garinimui lašų kiekį rinkitės pagal norimą kvapo intensyvumą. Didesnėms patalpoms galbūt prireiks 4 ar daugiau lašų, mažoms gali užtekti ir 3 lašelių.Voniai lašinkite ne daugiau kaip 2–3 lašus ir skieskite su baziniu aliejumi ar voniai skirta skysta priemone.Masažui pakaks 2 lašų į 30 ml bazinio aliejaus.

Su kuo maišyti verbenų eterinį aliejų?

Jei norite sustiprinti raminamąjį poveikį, maišykite su levandų eteriniu aliejumi (2 lašai verbenų ir 3–4 lašai levandų aliejaus).

Biuruose siekiant palaikyti dėmesio koncentraciją ir sumažinti, įtampą galite naudoti vieną arba derinti su citrinų, pipirmėčių eteriniais aliejais. Nepabijokite eksperimentuoti ir ieškokite komandai ar namiškiams priimtinų kvapų derinių. Nepamirškite, kad galite išgauti ne tik išskirtinį aromatą, bet ir palaikyti gerą savijautą.

Primename, kad išlaikytumėte saiką, nes nuolat garinant net maloniausiai kvepiančius eterinius aliejus, gali apsunkti galva ir pasireikšti kiti nemalonūs pojūčiai.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 29 Ylang Ylan (kanangų)

Ylang ylang / kvapiųjų kanangų (lot. Cananga odorata) eterinis aliejus pasižymi saldžiu gėlių aromatu, persipinančiu su sodriu, svaiginančiu ir šiltu medienos atspalviu. Neįprastai stiprus, elegantiškas ir labai saldus kvapas žadina jausmingumą, todėl nuo senų laikų laikomas afrodiziaku. 

Ylang ylang eterinis aliejus:pasižymi balansuojančiu, teigiamą energiją atstatančiu ir įkvepiančiu poveikiu;gali padėti nuraminti nervų sistemą, teigiamai veikia esant stresui ir nerimui;gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį;gali padėti nuraminti pernelyg išsausėjusią, jautrią odą;gali padėti subalansuoti sebumo išsiskyrimą;naudojamas kaip priemonė, stimuliuojanti galvos odą, skatinanti plaukų augimą.

Kaip tinkamai naudoti ylang ylang eterinį aliejų?

Aromaterapijai – 4–6 lašus ylang ylang eterinio aliejaus arba aliejų mišinio sumaišykite su 20 ml švaraus vandens ir garinkite aromatinėje lempoje ar difuzoriuje.

Aromatinę vonią paruošite, į vandenį įlašinę 8 ar 10 lašų ylang ylang eterinio aliejaus.

Odos priežiūrai užteks vos 1 lašo aliejaus, sumaišyto su jūsų mėgiamu kremu.

Veido masažui, sumaišykite 4 lašus ylang ylang eterinio aliejaus su 15 ml simondsijų, 2 lašais frankincenso ir 1 lašu morkų sėklų aliejais. Švelniai kilkite nuo kaklo į viršų, iki pat kaktos, masažuodami smulkiais sukamaisiais judesiais. Aliejų likutį švelniai nuvalykite servetėle. Kad aliejai geriau įsigertų ir suteiktų geresnį efektą, po masažo veidą uždenkite šiltu vandeniu sudrėkintu rankšluosčiu ir pagulėkite, kol rankšluostis atvės.

Jei kankina nemiga, užlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus ant pagalvės.

Stipriems ir sveikiems plaukams pakaks vos 1 lašo jūsų naudojamoje plaukų plovimo priemonėje.

 

Talpa 10ml
Eterinis aliejus 30 Žaliųjų citrinų (laimų)

Laimų arba žaliųjų citrinų (lot. Citrus aurantifolia) eterinis aliejus turi citrusinį, kiek karstelėjusį kvapą, kuris patinka daugumai žmonių. Išgaunamas iš vaisių žievelių ir yra žalios spalvos.

Laimų eterinis aliejus:pasižymi gaivinančiu, energizuojančiu, budinančiu, nuotaiką keliančiu kvapu;šaltuoju metų laiku gali tikti kaip pagalbinė priemonė norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų ar greičiau pasveikti;odą veikia sutraukiančiai, stangrinančiai, gali padėti kovoje su celiulitu, spuogais, per dideliu riebumu;gali suteikti plaukams blizgesio, padėti pašalinti pleiskanas;turi antibakterinių, priešuždegiminių, antigrybelinių savybių;veikia kaip natūralus repelentas;dažnai naudojamas parfumerijoje.

Kaip naudoti žaliųjų citrinų eterinį aliejų?

Į difuzorių ar aromatinę lempą įlašinkite 6–8 lašus. Labiau tinka garinti dienos metu, nes yra energizuojantis ir gali sutrikdyti nakties miegą.

Į 100 ml vandens įlašinkite 50 lašų laimų eterinio aliejaus, supilkite į tamsų indelį su purkštuku ir turėsite aromatizuojantį purškiklį patalpoms. Tik prieš purškiant būtinai supurtykite.

Į vandenį, kuriuo plausite grindis ar valysite kitus paviršius namuose įlašinkite 6–10 lašų gryno žaliųjų citrinų aliejaus. Taip ir išvalysite namus, ir juos pakvėpinsite, ir dezinfekuosite.

Į 50 ml masažinio aliejaus, kremo, šampūno ar kitokios kūno priežiūros priemonės galima lašinti 8–10 lašų gryno žaliųjų citrinų aliejaus ir naudoti pagal paskirtį. Niekada netepkite eterinio aliejaus tiesiai ant odos.

Į vonią pakaks 5–8 lašų, prieš tai sumaišytų su vonios druska, putomis, pienu ar medumi. Tokia vonia netinkama vaikams arba jautrią odą turintiems suaugusiems.

Su kokiais kitais eteriniais aliejais dera?

Žaliųjų citrinų eterinis aliejus tinkamas su citrina, greipfrutu, apelsinu, mandarinu, neroliu, levanda, ylang-ylang, pipirmėte, eukaliptu, arbatmedžiu, rozmarinu.

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų

©2023 Visos teisės saugomos MB "Siūlų sodai"